Kurs Instruktorski BICSzanowni Państwo.

     Muszą sobie Państwo zdawać sprawę z faktu, że przyjazd na kurs instruktorski nie jest wiążący do tego, że otrzymują po nim Państwo status Instruktora Polskiej Rady Resuscytacji. Jest to jedynie forma kursu, w trakcie którego mamy za zadanie wybrać osoby z odpowiednimi predyspozycjami to przekazywania wiedzy.
     Jednym z formalnych wymogów tego kursu jest ukończenie 18 roku życia.
 Kurs instruktorski Europejskiej Rady Resuscytacji przebiega w kilku etapach. Pierwszy to oczywiście odbycie samego szkolenia BLS/AED i/lub EPBLS. Po pozytywnym ukończeniu kursu podstawowego BLS/AED i/lub EPBLS otrzymujecie Państwo certyfikat jego ukończenia. Za część instruktorską otrzymujecie osobny certyfikat, niezależnie od jego wyników, z odpowiednią adnotacją co do nominacji.
 W przypadku otrzymania nominacji na tzw. IP (instruktor potencjalny) zaczyna się kolejny etap… Osoba nominowana na IP musi odbyć 2 kursy stażowe na kursach podstawowych. Te staże mają za zadanie nabycia praktyki w prowadzeniu zajęć (są one bezpłatne). Po ich pozytywnym zaliczeniu otrzymujecie certyfikat pełnego Instruktora kursu BLS/AED i/lub EPBLS (podstawowego). Kolejnym etapem jest już prowadzenie zajęć jako pełny Instruktor ERC na minimum 5-ciu kursach typu provider, by dopiero po tym iść na 2 kursy stażowe na pełny kurs instruktorski. Po pozytywnym ukończeniu kursów stażowych – stajecie się pełnymi Instruktorami ERC (kursu instruktorskiego BLS/AED i/lub EPBLS). Wtedy zapraszamy Was do współpracy w organizacji i prowadzeniu szkoleń certyfikowanych przez Polską i Europejską Radę Resuscytacji na terenie kraju. Mam nadzieję, że to Was nie zniechęci a jedynie przygotuje Was jako bardzo dobrych instruktorów 😉Cena kursu:

Kurs Instruktorski BIC (dla osób po ukończonym pozytywnie kursie BLS/AED i/lub EPBLS) – 700 zł/osoba


Za uczestnictwo w kursie instruktorskim Ratownik Medyczny otrzymuje 8 punktów edukacyjnych